Εγγραφή σε ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ

Your IP: 10.2.34.21
06-07-2020 02:19

Εγγραφές στα ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.

Από την Πέμπτη 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09.00 έως και την Πέμπτη 02 Ιουλίου 2020 και ώρα 23.59 λειτουργεί κατά τη διάρκεια όλου του 24ώρου η εφαρμογή e-εγγραφές για την υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής στα ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020-2021. Στην περίπτωση που τα ατομικά στοιχεία κάποιων γονέων/κηδεμόνων αναγράφονται στο ΓΓΠΣ (taxis) με λατινικούς χαρακτήρες, πρέπει να ενημερωθεί ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας, για να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες, ώστε να συμφωνούν τα στοιχεία του κηδεμόνα, που υπάρχουν στο  myschool με αυτά που εμφανίζονται στο taxis.

Αποστολή Βαθμολογίας

Σας ενημερώνουμε ότι η τελική βαθμολογία πρόκειται να σταλεί ηλεκτρονικά στη διεύθυνση email που έχετε δηλώσει. Τα αποτελέσματα φοίτησης και προαγωγής ή απόλυσης των μαθητών και μαθητριών έχουν ανακοινωθεί στον χώρο του σχολείου.

Ενημέρωση για τα βιβλία

Ενημερώνουμε τους μαθητές και της μαθήτριες όλων των τάξεων ότι πρέπει να διατηρήσουν όλα τα βιβλία τους. Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου τα βιβλία αυτά πρόκειται να αξιοποιηθούν και την επόμενη σχολική χρονιά.

Εξετάσεις των κατ' ιδίαν διδαχθέντων

Οι εξετάσεις των κατ' ιδίαν διδαχθέντων μαθητών θα αρχίσουν την Τετάρτη 3/6/20. Οι μαθητές θα εξεταστούν στο μάθημα της Φυσικής, της Χημείας και των Εικαστικών. Ώρα έναρξης των εξετάσεων 10:00 πμ. Η εξεταστέα ύλη των μαθημάτων είναι εδώ.

Κλειστό το κυλικείο

Σας θυμίζουμε ότι σύμφωνα με τις οδηγίες τα κυλικεία σε όλα τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά.