Εγγραφή σε ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ

Your IP: 10.2.33.21
03-04-2020 07:53

Παράταση εγγραφών στο ΠΣΔ

Σύμφωνα με εγγύκλιο του Υπουργείου Παιδείας οι εγγραφές  μαθητών/μαθητριών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο μπορούν να συνεχιστούν έως και τη  Δευτέρα 06/04/2020.

Οδηγίες εγγραφής στο Σχολικό Δίκτυο

Για να δείτε τα ηλεκτρονικά μαθήματα, πρέπει να ακολουθήσετε από το μενού επάνω δεξιά τη διαδρομή: ΜΑΘΗΜΑΤΑ-> Ασύγχρονη Εκπαίδευση. Τα μαθήματα στην η-τ@ξη εμπλουτίζονται συνεχώς.

Για την εγγραφή των μαθητών με ευθύνη του κηδεμόνα στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο ακολουθήστε αυτές τις οδηγίες. Μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής να μας ενημερώσετε με email. Οι μαθητές που έχουν εγγραφεί στο ΠΣΔ έχουν περισσότερες επιλογές στο μενού κάθε μαθήματος.

Επειδή γίνονται πολλές εγγραφές, το δίκτυο είναι φορτωμένο και θα πρέπει να έχετε υπομονή και να ξαναπροσπαθήσετε.

Σας θυμίζουμε και πάλι ότι μπορείτε να επικοινωνείτε για ερωτήσεις ή διευκρινίσεις στο mail του σχολείου και θα σας απαντήσουμε όσο γίνεται πιο γρήγορα.

Οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας

Οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας του Υπουργείου Υγείας, στο πλαίσιο της Κοινής Υπουργικής Απόφασης για την πρόληψη της διασποράς του νέου κορωνοϊού SARS-CoV-2 στις σχολικές μονάδες και την κοινότητα. Δείτε τις οδηγίες εδώ.

Ηλεκτρονική εξυπηρέτηση πολιτών

Σύμφωνα με την εγκύκλιο ΔΙΔΑΔ/Φ.69/108/οικ.7874/12-3-2020 του Υπουργείου Εσωτερικών σας ενημερώνουμε ότι για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας, τον περιορισμό μετακινήσεων και την αποφυγή συγχρωτισμού, μπορείτε για υπηρεσίες πρωτοκόλλου ή γραμματείας να χρησιμοποιείτε το email του σχολείου υποβάλλοντας το αίτημά σας με τα αντίστοιχα δικαιολογητικά.

Έντυπο αίτησης              Έντυπο υπεύθυνης δήλωσης

Κλειστό το Σχολείο για 14 ημέρες

Όπως ανακοινώθηκε από αύριο Τετάρτη 11/03/2020 και για 14 ημέρες το σχολείο θα παραμείνει κλειστό για προληπτικούς λόγους.