Σχετικά με την επανέναρξη λειτουργίας του Σχολείου

Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου κάθε τμήμα θα χωρίζεται σε δυο ομάδες. Σας έχουμε ήδη ενημερώσει με SMS, στο κινητό που έχετε δηλώσει, ποιοι/ες μαθητές/τριες θα ξεκινήσουν την Τρίτη 19-5-20. Όσοι δεν έχουν πάρει μήνυμα SMS θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 18-5-20.

Όσοι μαθητές ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες δεν θα προσέλθουν στο σχολείο. Επίσης, όσοι έχουν στο σπίτι τους άτομα που ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες, δεν θα προσέλθουν, αν ο κηδεμόνας τους υποβάλει υπεύθυνη δήλωση στο σχολείο.

Το νέο πρόγραμμα μαθημάτων θα ανακοινωθεί στο site την Παρασκευή, 15-5-20.

Ελπίζουμε οι μαθητές μας με την υπεύθυνη στάση τους να προστατεύσουν την υγεία τους και την υγεία των μελών της οικογένειάς τους, ακολουθώντας τις οδηγίες που θα τους δώσουμε.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή απορία μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με το Σχολείο.

Αθήνα 13/5/2020